Kā pareizi izvēlēties ūdens filtru?

PIRMAIS. Nepieciešams noteikt ūdens attīrītāju, kurš ir
                                   vajadzīgs tieši Jums

Sadzīves ūdens filtri mēdz būt dažādi gan ar iebūvi, gan ar tehniskiem raksturojumiem. Tādēļ, izvēloties to vai citu ūdens attīrītāju , pircējam no sākuma jānoteic savas prasības un saskaņo tās ar savām iespējām.

Aplūkosim sadzīves filtru pamatšķiras:

Filtri - ūdens krūzes
Darba princips:
Ūdens pašplūsma zaigo no vienas kapacitātes citā, izejot  caur sorbenta kārtu.
Plusi: 
Ūdens krūze nepieprasa pieslēgšanas pie ūdensvada, vienkārša izmantošana, nepieprasa kontroli no cilvēka puses. Labs ofisam, komunālam dzīvoklim, vasarnīcai bez ūdensvada.
Mīnusi:
Attīrīšanas pakāpe, kā likums, ir mazliet zemāka, nekā ūdens attīrītājiem, kas ir pieslēdzami pie ūdensvada. Attīrīta ūdens apjoms ir vienāds krūkas (ir parasti no 1 līdz 1,7 litriem) apjomam. Tas ir, ja Jums zupai ir nepieciešami, piemēram, 3 ūdens litri, krūku nāksies iepildīt divreiz.

Uzgrieznis uz krāna
Darba princips: 
Attīrītājs uzgriežas uz krāna un ūdens iziet caur to zem spiediena.
Plusi:
Zema cena. Mazi gabarīti (ērti, lai izmantotu braucienos).
Mīnusi:
Sorbenta mazs apjoms, tātad: zema ražotspēja(ja jums sola, ka ūdeni var filtrēt ātrāk, - ne ticiet, brīnumi nenotiek). Kapacitātes izmantošanas nepieciešamība, lai glabātu tīru ūdeni. Jums nāksies pieslēgt un atslēgt filtru, ja to neapgādāja ar pārslēdzēju. Taču, otrajā gadījumā filtrs pastāvīgi atrodas uz maisītāja.

Attīrītājs uz mazgātni
Darba princips: 
Filtrs uzvelkas ne tieši uz krānu, bet atrodas blakus, stiprinoties pie krāna ar lokanu šļūteni, ūdens paiet caur filtru zem spiediena.
Plusi:
Lielāka ražotspēja, nekā pie uzgaļa uz krāna (1 - 1,5 l/min). Nav nepieciešamības atsevišķā kapacitātē attīrītam ūdenim.
Mīnusi:
Ieņem vietu uz mazgātnes (taču, ja filtrs ir skaists, tad šo "mīnusu" var ierindot arī pie "plusiem"). Vajag pieslēgt un atslēgt pēc filtrācijas.

Stacionārs ūdens attīrītājs ar atsevišķu krānu tīram ūdenim
Darba princips: 
Attīrītājs stacionāri iebūvējas ūdensvadā. Pats filtrs atrodas zem gliemežnīcas, bet uz gliemežnīcu ir izvedams atsevišķs krāns - tikai tīram ūdenim.
Plusi:
Kā likums, ūdens attīrīšanas pakāpe ir augstāka, nekā  citu tipu attīrītājiem. Liela ražotspēja. Liels resurss. Atsevišķs krāns tīram ūdenim. Attīrītājs ir novietots zem mazgātnes un neaizņem darba virsmu. Ērtība lietošanā un komforts.
Mīnusi:
Augsta sākotnējā cena.

Tātad,  kāda tipa attīrītāju izvēlēties?

Ja Jūs dzīvojat viens un pieradāt pie spartiskiem nosacījumiem, tad Jūs pilnīgi var apmierināt arī krūka vai uzgalis uz krāna. Bet ja Jūs pieradāt pie komforta vai Jums vienkārši ir liela ģimene un nākas daudz gatavot, Jūs novērtēsiet stacionāra filtra ērtību.

 
OTRAIS. Attīrīšanas efektivitāte.

Dabiski, pie ūdens filtra izvēles  vajag ņemt vērā arī viņa darba efektivitāti, tas ir atšķirīgu piemaisījumu noraidīšanas no ūdens  procents. Šos datus var atrast pasē uz ūdens attīrītāju.

Taisnība, lai pareizi izvēlēties attīrītāju, kurš efektīvi attīrīs ūdeni, nepieciešami zināt, no kā tieši šo ūdeni nāksies attīrīt.

Kad runa iet par  ūdensvada ūdens attīrīšanu, visbiežāk var runāt par tehnogēno piesārņojumu, un tas  vienkāršo izvēli. Var ar cietu pārliecību  pateikt, ka ūdensvada ūdenī pietiekamos daudzumos tiks ietverti:
neizšķīdinātie piemaisījumi (smiltis,  dzelzs oksihidroksīda  (rūsas) daļiņas);
organiskas vielas (fenoli, hlororganika, pesticīdi, naftas produkti);
izšķīdinātās neorganiskās vielas, visbiežāk metālu (svins, varš, cinks) sālis;
un, protams, izšķīdinātais hlors ir pilsētas hlorēta ūdens neatņemama sastāvdaļa.
Tātad, lai attīrītu ūdeni no visiem šiem piemaisījumiem, attīrītājā jābūt mehāniskam filtram, oglekļu sorbentam un jonu materiālam.

 
TREŠAIS. Ražotājs.

Šodien tirgū ir  diezgan liels firmu, kuras nodarbojas ar ūdens filtrēšanu, daudzums. Tās ir gan ārvalsts, gan Krievijas kompānijas. Ir firmas, kas strādā šajā tirgū diezgan sen, tāpat kā firmas, kurām šī produkcija ir "nejauša".
Protams, ir vērts orientēties uz kompānijām, kurām ūdens filtru ražošana ir galvena darbības sfēra, un kuras nodarbojas ar to pietiekami sen.

Bez tam, vajag izšķirt firmas pārstāvošās "skrūvgriežu ražošanu" no kompānijām, kas nopietni nodarbojas ar izstrādāšanu un ražošanu, un izlaiž orģinālu un kvalitatīvu produktu. Pirmkārt tas skar attīrītāja "pildījumu" - sorbentus - ūdeni attīrošas vielas.
Nevajag aizmirst arī par to, ka labas idejas un lēmumi ir pakļautas patentēšanai. Tādējādi, par kompānijas darbību var spriest pa patentu daudzumu, kas ir izdoti uz tās vārda.

 
CETURTAIS. Ko ūdens filtram ir jāpilda un ko nav jāpilda.
Bez efektīvas ūdens attīrīšanas, sadzīves filtram ir jāatbild sekojošām prasībām:
Materiāliem, no kuriem ir izgatavots attīrītājs, ir jābūt drošiem.
Ūdens filtram ir jāpazemina kaitīgu piemaisījumu koncentrācija parastas ekspluatācijas režīmā, kā arī jāpasargā lietotāju no iespējamas piesārņojumu iekļūšanas.
Vielas ir izņemtas no ūdens sastāva neatgrieziniski, tas ir nepāriet atpakaļ  ūdenī pat pēc attīrītāja dienesta nobeiguma un ekspluatācijas nosacījumu neieturēšanās gadījumā (paaugstināta spiede, temperatūra, aiztecēšanas ātrums) .
Водоочистителя materiāliem ir препятствовать savairošanai tajos mikroorganismu.
Paziņojamajiem ekspluatācijas (piemēram, resurss) parametriem ir jāatbilst izmēram un konstrukciju водоочистителя īpatnībām. Nav ir vērts gaidīt, ka водоочиститель, izmēros ar glāzi strādās mūžam. Mūžīgs filtrs var būt tikai caurduris.

 
PIEKTAIS. No kādiem materiāliem ir jābūt izgatavotam ūdens attīrītājam?

Ūdens attīrītājs kontaktē ar dzeramo ūdeni un tāpēc ir jāpagatavo no "barības" materiāliem. Ja Jums ir šaubas šajā sakarā, pamēģiniet vienkārši paostīt plastmasas filtra detaļas. Šis veids ir īpaši efektīvs krūkām. Krūkai nav ne ar neko jāsmaržo.
Ja gan runa iet par ūdens filtru ar atsevišķu krānu, kurš pieslēdzas pie ūdensvada stacionāri un pastāvīgi atrodas zem spiediena, ir vērts pievērst uzmanību materiālam, no kuriem ir izdarīts filtra korpuss izturības raksturojumiem. Piemēram, ja  plastikas korpusam ir skaista "kaņepaina krāsa" manierē viena no simt долматинцев, vajag būt ainā, ka tas, visticamāk, ne dizaineru изыск, bet otrējas plastmasas pārstrādes produkts ar visām sekām, kuras iztek taisnā un pārnesamā jēgā. Ražojot mūsdienīgus водоочистителей "labticīgi" ražotāji izmanto tā saucamos ar stiklu aizpildītus plastus. Tādu materiālu izturība  ir augstāka nekā parastas plastmasas. Tiesa, nedaudz augstāka ir arī cena.